Kancelaria Adwokacka adwokat Izabela Kałczuga

Czy adwokat to wróżka ?

Dzisiejszym światem rządzi brak cierpliwości. Ludzie albo nie chcą, albo nie umieją czekać. Człowiek pragnie, by wszytko działo się tu i teraz, nie jutro za miesiąc, za pół roku, za rok.

Ludzie chcą znać swoją przyszłość. Idąc do wróżki chcą poznać co ich czeka, czasem pragną, aby wróżka podjęła za nich ważne życiowe kwestie, inni borykają się z trudnymi problemami chcąc, aby wróżka pomogła znaleźć rozwiązanie.

Podobieństwo na pierwszy rzut oka jest …… Ale to złudzenie.
Wielokrotnie zadawane mi były pytania dotyczące przyszłości; jaki będzie wyrok?, czy wygram? Rozumiem osoby, które zadają takie pytania. Mają do tego prawo. Jestem w stanie postawić się w sytuacji moich Klientów, którzy przychodząc do mnie chcą wiedzieć jak najwięcej, o ile nie wszystko, a przede wszystkim znać rozstrzygnięcie sprawy. Oczekiwanie na wyrok jest gorsze niż poznanie jego treści.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że na wynik sprawy wpływa wiele czynników, bez których nawet jeżeli szklana kula powie „wygra”, nikłe szanse na oczekiwane rozstrzygnięcie. To między innymi: zachowanie strony i jej pełnomocnika, ich ścisła współpraca, zaufanie, wymiana dokumentów, gromadzenie i przedstawianie materiału dowodowego, realizm w ocenie sytuacji, trafna argumentacja, biegłość w stosowaniu prawa, czy umiejętność przekonania słuchaczy do trafności swojego stanowiska – to jest to, na co adwokat ma wpływ.

Adwokat nie ma wpływu na to, czy Sąd uzna, że przedstawione stanowisko poparte dowodami jest trafne. Sąd ocenia wiarogodność i moc dowodów według własnego przekonania, na podstawie wszechstronnego rozważenia zebranego materiału.

Konkluzja …… Adwokat to nie wróżka.

Adwokat Izabela Kałczuga